01.10.2018
Cleverlance je zlatým partnerom slovenského Novathonu vyšle na neho aj svoje dva tímy

Technologická spoločnosť Cleverlance sa stala zlatým partnerom inovačného maratónu pod záštitou VÚB Banky. Akcia nesie názov Novathon 2018 a v rámci 24 hodinového programu budú zúčastnené tímy z Českej a Slovenskej republiky hľadať nové riešenia pre mobilné bankovníctvo i kamenné pobočky ako také. Novathon prebehne 6. a 7. októbra 2018 v Bratislave.

Súťaž Novathon je určená predovšetkým pre dizajnérov, vývojárov, marketérov a študentov týchto odborov. Súťažné tímy sa v Bratislave budú môcť stretnúť v šiestich tematických výzvach: AI pre bankovníctvo, PSD 2, biometrie, riešenie pre právnické osoby, správa osobných financií a "Frictionless experience".


Jednotlivé vývojárske tímy budú mať možnosť sa v priebehu celého Novathonu radiť s mentormi z celej Európy, ktorí sú špičkami vo svojich odboroch. Na základe záverečných prezentácií vyberie odborná porota víťazný tím, ktorý získa 30 000 eur. Po jednom súťažnom tíme sa chystá vyslať aj česká a slovenská pobočka spoločnosti Cleverlance.

Riaditeľ Cleverlance SK Tomáš Brozák k účasti tímu Cleverlance hovorí: "Pre našich zamestnancov je veľmi motivujúce nielen súťažné prostredie celej akcie, ale aj možnosť stretnúť sa s mentormi, ktorí v ich odbore znamenajú európsku špičku. Najmä pre služobne mladších kolegov je to neopakovateľná príležitosť."

"Prínos podobných akcií vidím najmä v stretávaní ľudí, ktorí majú potenciál prísť s novými nápadmi a získať ďalšiu inšpiráciu. Prispieva k tomu aj špecifický spôsob práce, ktorým tímy na súťaži musia fungovať. Ak máte v úzkom tíme do 24 hodín dospieť k určitému riešeniu, vyžaduje to od Vás iné postupy, ako v bežnom firemnom vývoji." dodáva Ondřej Brom, Executive Director for Banking v Cleverlance.

O spoločnosti Cleverlance

Cleverlance Group je skupina českých a slovenských IT spoločností s medzinárodnou pôsobnosťou poskytujúca konzultácie, riešenia a služby najmä v oblastiach financií, telekomunikácií, utilít a verejnej správy. Do skupiny patria spoločnosti Cleverlance Enterpise Solutions, AEC, TrustPort, CTS TRADE IT a Cleverlance H2B. Cleverlance vznikla v roku 2000 ako rýdzo česká IT firma, ktorá sa špecializovala na technológii J2EE a už v roku 2003 sa etablovala ako najväčší dodávateľ riešení na tejto platforme v ČR a SR. Tak ako firma reagovala na technologické zmeny i obchodné trendy, pridávala do svojho portfólia priebežne nové technológie, riešenia, kompetencie a špecifické know-how. Vďaka tomu sa niekoľkokrát po sebe Cleverlance stala najúspešnejším českým poskytovateľom softvéru podľa rebríčka "Technology Fast 50" v regióne strednej Európy. Prestížnym magazínom Inside bola vyhodnotená ako najrýchlejšie rastúca česká vývojárska spoločnosť.

O Novathone

Novathon je invovačný maratón určený pre dizajnérov, vývojárov a marketingových špecialistov. Celú akciu zastrešuje VÚB Banka. Obchodným partnerom podujatia je spoločnosť Visa, zlatými partnermi sú spoločnosti Asseco, Reply, Cleverlance, Accenture, Armundia group, Elcom, Deloitte a Unicorn. Novathon sa v roku 2017 konal v Budapešti a Zagrebe.